کلینیک درمان دیسک کمر در کرج

تشخیص و درمان دیسک کمر

دیسک کمر در کرج

مرکز لیزر دیسک کمر در کرج

ستون فقرات ما از بیست و شش استخوان تشکیل می شود که در بین آن ها ماده ژله مانندی به اسم دیسک وجود دارد. در واقع دیسک‌ ها فشارهایی که به ستون فقرات وارد می شوند را جذب نموده و به عبارتی ضربه گیر می باشند. باید گفت همه ما دیسک کمر داریم اما منظور از این عارضه، بیرون زدگی یا فتق دیسک در کمر است.

علت بروز دیسک کمر

دکتر دیسک کمر در کرج

سبک زندگی: سبک زندگی افراد در ایجاد فتق دیسک بسیار مؤثر است، توصیه می شود ورزش را حتماً در برنامه روزانه خود بگنجانید.

شغل: شغل هایی که با کشیدن و هل دادن اجسام سنگین، نشستن ‌های طولانی مدت پشت میز، برداشتن و حمل اشیای سنگین وزن و در کل فعالیت ‌هایی که با چرخش‌ های تنه و یا خم شدن همراه اند، خطر ابتلا به فتق دیسک را افزایش می‌ دهند.

ایستادن ها و نشستن های طولانی مدت: توصیه می شود به مدت طولانی در یک وضعیت نباشید، اگر مدت طولانی سرپا ایستاده ‌اید، بنشینید و کمی استراحت کنید و اگر نشسته ‌اید بلند شوید و کمی راه بروید.

اضافه وزن: موجب می گردد فشار روی دیسک ‌های بین مهره‌ای بیشتر شود.

علائم فتق دیسک

بهترین دکتر دیسک کمر در کرج

فتق دیسک معمولاً در ناحیه کمر و درصد کمتری در گردن روی می دهد.

بیماری دیسک کمر اغلب موجب ایجاد درد در ران، باسن، پا و ساق می گردد و فتق دیسک‌ های گردنی موجب دردهای بازو و شانه می‌ شود به ویژه زمان عطسه و سرفه.

کسانیکه فتق دیسک دارند مور مور و گزگز شدن و بی‌ حسی را تجربه می ‌کنند. ضمناً ضعف عضلانی نیز ممکن است ایجاد شود که همه این علائم بدین علت است که اعصابی که از ستون فقرات به طرف اندام ‌های شما منتقل می شوند، به وسیله این دیسک بیرون زده تحت ‌فشار قرار می‌ گیرند.

تشخیص دیسک کمر

بهترین دکتر متخصص ستون فقرات در کرج

ازجمله روش های تشخیص و درمان دیسک کمر در کرج، استفاده از فنّاوری MRI ، تست SLR و نیز تست نوار عصب و عضله می باشند.

درمان دیسک کمر در کرج

دکتر فوق تخصص دیسک کمر در کرج

اولین هدف جهت درمان دیسک کمر در کرج برای هر شخص، برطرف نمودن درد و علائمی می باشد که به دلیل پارگی یا فتق دیسک روی می ‌دهد.

انواع روش های غیر جراحی عبارتند از: